21.04.2018 r., g. 12.30

ZNACZKI, WŁÓCZKI, MYDŁO I POWIDŁO, CZYLI WARSZTAT O KOLEKCJI

„Masz w domu istne muzeum!” – słyszałeś to kiedyś? A czy faktycznie można mieć w domu muzeum? Po co właściwie istnieją muzea? Po co w domach ludzie gromadzą przedmioty, które nie są niezbędne do życia? Po co tworzą zbiory i kolekcje, oraz czym różni się jedno od drugiego? Będziecie wybierać obiekty kolekcjonerskie, tworzyć przykładowe kolekcje a nawet… projektować druki promocyjne.

Warsztaty dla dzieci od lat 7

Na zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Spacer "Szlakiem detali przemysłowych"

Zapraszamy na spacer szlakiem detali przemysłowych, który poprowadzą Maria Nowakowska oraz Marcin Gawryszczak z naszego Muzeum.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,