25.05.2017 r., g. 17.00

Wykład "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

Zapraszamy na wykład pt. "Miękkie media źródłem inspiracji i kreacji wizualnych w twórczości prof. Ewy Marii Poradowskiej –Werszler".

Podczas wykładu Profesor Ewa Maria Poradowska–Werszler opowie o metodach wykorzystywania surowców miękkich w swojej praktyce artystycznej. Słuchacze poznają charakterystykę materiałów najchętniej wybieranych przez artystkę, między innymi wełny kowarskiej, przędzy lnianej, owczego runa, celulozy drzew iglastych i liściastych. Każdy z nich może stać się impulsem pobudzającym zmysły i wyobraźnię twórcy. Profesor zaprezentuje także różnorodne techniki i technologie tkackie oraz opowie o sposobach łączenia i barwienia materiałów. Prezentacja zakończy się omówieniem znaczenia zmysłu dotyku jako nośnika pamięci manualnej.

Wykład w dniu 25 maja o godz. 17.00, odbędzie się na sali ekspozycyjnej na I piętrze budynku A, w przestrzeni, w której aktualnie prezentowana jest wystawa prac Pani Profesor, co gwarantuje publiczności bezpośrednią obserwację relacji twórcy z dziełem.

Weekend Seniora z Kulturą

Zapraszamy wszystkich Seniorów na Weekend Seniora z Kulturą.

Oprowadzanie po wystawie „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego"

Historia rodzinnej pracowni haftu z ul. Więckowskiego 4

Warsztat „Co ma rzeźba do tkaniny?"

Czy każda tkanina może się stać dziełem sztuki? I czy tkanina może być przestrzenna?

Green Dream Festival

Ekologiczny festiwal muzyczny, który powstał z troski o przyszłość Ziemi.

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?