Wydarzenia


16.06.2018, godz. 16.00

Wykład dr. Krzysztofa TrojanowskiegoTemat: „Jacques Fath, zapomniany rywal Diora”.

Zapraszamy na wykład dr. Krzysztofa Trojanowskiego zatytułowany „Jacques Fath, zapomniany rywal Diora”. Uznanie paryskich elegantek Jacques Fath zdobył krótko przed wybuchem drugiej wojny. W okresie niemieckiej okupacji ten niespełna trzydziestoletni projektant kontynuował działalność zawodową, stając się jednym z najbardziej cenionych i popularnych krawców „haute couture”. W latach powojennych z powodzeniem konkurował z Christianem Diorem, a francuska prasa chętnie podsycała emocje, porównując najnowsze dokonania obydwu królów mody. Dobrą passę przerwała śmierć Fatha w wieku zaledwie 42 lat.

---------------------------------------------------

dr Krzysztof Trojanowski - adiunkt w Katedrze Filologii Romańskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, autor bogatej monografii mody francuskiej okresu wojennego „Moda w okupowanej Francji i jej polskie echa”.

Wykład towarzyszy wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

Budynek C, I piętro, sala konferencyjna (wejście przez Budynek D)
Bilety: normalny 6 zł; ulgowy: 4 zł 

CZYTAJ RÓWNIEŻ

1, 2, 3 do muzeum idziesz Ty! Warsztat dla maluszków

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno - ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą RAZEM kreatywnie spędzić godzinę w naszym Muzeum.

MAMY WENĘ. WARSZTAT DLA MAM

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

GMF TOP 10 – Miśkiewicz Family

Projekt „Miśkiewicz Family” jest projektem rodzinnym.

LODZER-PROJEKT: architektoniczne warsztaty dla dużych i małych

W toku warsztatów przyjrzymy się łódzkim fabrykom, a także willom, pałacom i kamienicom najznamienitszych kupieckich i przemysłowych rodów.

POLÓWKA 2018 – „Amy”, reż. Asif Kapedia

Dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse.