Archiwum wystaw

NIEMAPA ŁÓDŹ. NA TROPIE SZTUKI

Zapraszamy na wystawę prezentującą sztukę w przestrzeni miejskiej w sposób interaktywny i skierowany do całych rodzin.

Inspirujemy kolorem

"Inspirujemy kolorem” to ogólnopolska wystawa o charakterze konkursowym, od siedmiu lat ciesząca się powodzeniem i renomą wśród artystów – amatorów.

Metamorfizm

Magdalena Abakanowicz odcisnęła wyraźny ślad w światowej sztuce tkaniny dzięki prezentacji swoich przemyśleń, idei i osiągnięć na kilku edycjach legendarnego Biennale Tkaniny w Lozannie

Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja

The New Look – rewolucja, która zmieniła modę i kulturę.

Z nici Ariadny

Od 29 czerwca do 9 września

Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny” ma charakter konkursowy, a jej kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, pasjonatów i mistrzów rękodzieła, którego głównym tworzywem są nici.

RAZEM TWORZYMY ŚWIAT. WYSTAWA LALEK

1.05-10.09.2018 r.

21 lalek z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wśród nich, te które są opiekunkami domu, rodziny, amuletem chroniącym przed złem. O niektórych mówi się, że mają duszę...

PolishUp

Wystawa PolishUp to ważna część projektu BiznesUp! design made in Poland, którego celem jest promocja rodzimego wzornictwa w kraju i za granicą, a także wsparcie międzynarodowej współpracy polskich marek.

Prime Time 2017

Wystawa czynna od 1 lutego 2018 r. do 4 marca 2018 r.

„Prime Time” 2017 to wystawa prezentująca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi powstałe w roku 2017.

Ad initium

Manifestacje artystycznych możliwości tkwiących w podstawach samej tkaniny.

Metamorfizm

Wystawa czynna od 30 listopada 2017 r. do 1 kwietnia 2018 r. Budynek D, II piętro.

Wystawa prezentuje dokonania jednej z najważniejszych artystek XX w., Magdaleny Abakanowicz.

Opowieści z miasta włókniarek

5.10.2017, czwartek, godz. 18.00

„Opowieści z miasta włókniarek” to wystawa byłych łódzkich włókniarek i włókniarzy. Łódź - jej charakter i tożsamość - ukazana zostanie z osobistej perspektywy osób zatrudnionych w przemyśle włókienniczym, bezpośrednio doświadczających jego pomyślności i upadku.

Roundabout Baltic

4.10.2017, środa, 18.00

'Roundabout Baltic' to wystawa-opowieść. Nie mówi o kondycji wzornictwa w krajach nadbałtyckich. Nie jest naukową analizą. Niczego nie dowodzi. To wystawa o projektowaniu z widokiem na morze.

Azja-Europa III

Wystawa czynna do 12 listopada 2017

Ponad trzydziestu artystów pochodzących z dwóch kontynentów – trzecia odsłona międzynarodowej wystawy „AZJA – EUROPA”

Bunt materii

Wystawa czynna do 18 lutego 2018

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która rozpoczęła się w Polsce.

Ogólnopolska Wystawa Haftu Krzyżykowego Złota Igła 2017

Motywy abstrakcyjne, rośliny, zwierzęta, pejzaże, architektura, sceny rodzajowe. Do tego niesamowite efekty kolorystyczne i niezwykła precyzja wykonania

Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego

Wystawa czynna do 29 października 2017

Przedwojenny trójgłowicowy automat do haftowania, dziurkarka do odzieży i ręczna maszynka do rysowania szablonów to urządzenia, które tuż po wojnie dały początek rodzinnemu zakładowi przy ul. Więckowskiego 4.