5.03.2017 g.12.00 oraz 14.30

Warsztaty Geyerwerki- „Aplikacja biała i kolorowa"

Uczestnicy warsztatów stworzą kompozycje płaskie z różnorodnych tkanin gładkich lub wzorzystych z włókien pochodzenia naturalnego i sztucznego. Technika aplikacji polega na nakładaniu i naszywaniu lub klejeniu motywów dekoracyjnych wyciętych z innych tkanin, koronek, skóry, filcu. Materiały, z których wykonamy aplikacje to tkaniny obejmujące włókna roślinne takie jak: bawełna i len, włókna pochodzenia zwierzęcego – wełna, oraz różne rodzaje włókna sztucznego i syntetycznego. Istnieją dwa rodzaje aplikacji: kolorowa – na tłach nieprzeświecających, gęsto tkanych i grubszych niczym płótno, sukno czy aksamit oraz biała na tłach przezroczystych jak tiul, gaza itp. Na tłach przezroczystych aplikacja może być nakładana po prawej lub po lewej stronie tła.

Zajęcia adresowane są do całych rodzin i odbywają się w godzinach 12.00-14.00 oraz
14.30-16.30. Cena warsztatów to 10 zł za osobę.

Kontakt: tel. 42 684-61-15
e-mail: edukacja@cmwl.pl

Wykład Joanny Reginy Kowalskiej oraz oprowadzanie Adama Leja

Serdecznie zapraszamy na wykład Joanny Reginy Kowalskiej zatytułowany „Recepcja mody francuskiej w Polsce okresu stalinizmu (1945 – 1956)” oraz oprowadzanie Adama Leja po wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

V Łódzkie Senioralia

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym Muzeum podczas V Łódzkich Senioraliów.

Łódź Design Festival

W ramach Łódź Design Festival w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostanie zaprezentowana wystawa „Ekspedycja’ 88”

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

UWAGA! Z przyczyn od Nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać poniższe warsztaty. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.