9.06.2018 r., g. 10.00-14:00 i 15:00-19:00

Warsztaty:

I tura godz. 10:00-14:00
II tura godz. 15:00-19:00
Budynek C, III piętro, sala warsztatowa (wejście przez Budynek D)

Bilet: 30 zł (cena biletu obejmuje jedną turę)

Zapraszamy na warsztaty fotografii modowej z użyciem obiektów sztuki użytkowej z kolekcji Adama Leja.
Prowadzenie: Michał Radwański

Warsztaty będą odbywały się w dwóch, zróżnicowanych tematycznie turach. Warsztat poranny to fotografia „beauty” z wykorzystaniem nakrycia głowy i biżuterii. Będziemy pracować na bardzo bliskich kadrach z użyciem obiektywu typu macro.

Warsztat popołudniowy to praca z pełną stylizacją, gdzie kursanci będą mieli okazję zmierzyć się z nieco bardziej skomplikowanymi zagadnieniami: relacja modelka-tło, głębia ostrości oraz zależność pomiędzy czasem trwania błysku, otwarciem migawki, przysłoną i zamrażaniem ruchu.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych.

Michał Radwański - freelancer z siedzibą w Warszawie, fotograf portretowy / fashion / lifestyle, kurator zdjęć i instruktor fotografii. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiej Szkoły Fotografii. Prowadzi warsztaty z fotografii modowej w warszawskiej Szkole Fotografii. Pracował m.in. dla: Harper's Bazaar, Magazyn ELLE, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, UEFA, Polityki, Onetu.

Więcej informacji na stronie: www.michalradwanski.com

Warsztaty towarzyszą wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

Ekspozycja jest hołdem złożonym powojennemu wysokiemu krawiectwu Paryża, „haute couture”, czyli kreacjom, które należy rozpatrywać jako dzieła sztuki i rzemiosła. Centralne miejsce wystawy zajmuje Christian Dior – podkreślający walory damskiej sylwetki rewolucjonista i wizjoner, którego prace od ponad siedemdziesięciu lat stanowią symbol kobiecości i najwyższej elegancji. Pierwsza część wystawy prezentuje obiekty pochodzące z najbardziej znanego na świecie powojennego domu mody „Christian Dior”. Druga część jest kontekstem dla twórczości paryskiego projektanta. Pokazane są na niej stroje współczesnych Diorowi twórców, np. Niny Ricci. Ponadto, można zobaczyć „nieśmiertelny” kostium Chanel czy sukienki domu mody Lanvin. Młodsze, powojenne pokolenie modowych twórców na wystawie reprezentuje zaś m.in. Yves Saint Laurent, Pierre Cardin i Andre Courreges.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w godz. 8:00-16:00 (pon.-pt.). Maksymalna liczba osób na jedną turę – 12.

MAMY wenę – warsztat dla mam

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

Wykład prof. Janis Jefferies.

22 czerwca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa będzie gościć prof. Janis Jefferies, była studentka Magdaleny Abakanowicz, znana artystka, krytyk sztuki i naukowiec. Spotkanie poświęcone będzie wspomnieniom Jefferies o jej mentorce.

CZY TKANINY STROJĄ MINY?

Czy tkaniny stroją miny? Czy potrafią zamienić się w nieprawdopodobne zwierzęta, stwory lub rośliny?

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.