Warsztat "Sztuka tkacka"

28.05.2017 r., g. 12.00

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum! W sali warsztatowej, gdzie atmosfera sprzyja kreacji, korzystając z dostępnych materiałów i pomocy pracowników Działu Edukacji spożytkujesz swoją energię. Marzysz o własnoręcznie wytkanej makatce? Masz pomysł na unikatowy wzór w technice aplikacji, bądź druku, barwienie tkanin wydaje Ci się zahaczać o czarną magię? Nawet jeśli nie aspirujesz do bycia artystą gwarantujemy, że efekty Twojej pracy z pewnością Cię zaskoczą. Do udziału w zajęciach zapraszamy przede wszystkim młodzież gimnazjalną, licealistów i dorosłych.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Warsztat "Od ręcznika do pamiętnika"

Co ukrywa ręcznik? Czy można z jego pomocą przekazać jakąś wiadomość?

Warsztat "zaFILCowani"

Do zajęć potrzebne będą: wełna, ciepła woda, trochę mydła, specjalne igły, sprawne ręce i oczywiście duża dawka wyobraźni!

Wykład "Kilimy, liżniki – codzienność huculska"

Tradycyjne kilimy i liżniki huculskie - o ich sposobie ich produkcji i znaczeniu będzie można się dowiedzieć podczas wykładu.

Wernisaż wystawy "Złota Igła 2017"

Motywy abstrakcyjne, rośliny, zwierzęta, pejzaże, architektura i sceny rodzajowe - wyhaftować można niemal wszystko.

Oprowadzanie po wystawie "Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego"

Przedwojenny trójgłowicowy automat do haftowania, dziurkarka do odzieży i ręczna maszynka do rysowania szablonów to urządzenia, które tuż po wojnie dały początek małej, rodzinnej pracowni.