2.12.2017 r., g. 12.30

Warsztat "Puścić farbę"

Czy z przypraw, mąki i wody można zrobić jedynie coś pysznego do jedzenia? A gdyby tak z wyposażenia kuchni stworzyć prawdziwą farbę i namalować nasze ulubione danie? Cynamon do naleśników, czy na kartkę? Czujecie już ten głód artystyczny? Ponadto na warsztacie sprawdzimy czy kolory mają nam coś konkretnego do powiedzenia, zapomnianą legendę, ciekawą historię, a może dobrą wróżbę ?

Warsztat inspirowany wystawą NOSTALGIA ZA KRESAMI. LUDOWA TKANINA WILEŃSKA, POLESKA I HUCULSKA

Warsztat przeznaczony dla dzieci i młodzieży

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

MAMY wenę – warsztat dla mam

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

Wykład prof. Janis Jefferies.

22 czerwca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa będzie gościć prof. Janis Jefferies, była studentka Magdaleny Abakanowicz, znana artystka, krytyk sztuki i naukowiec. Spotkanie poświęcone będzie wspomnieniom Jefferies o jej mentorce.

CZY TKANINY STROJĄ MINY?

Czy tkaniny stroją miny? Czy potrafią zamienić się w nieprawdopodobne zwierzęta, stwory lub rośliny?

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.