13.08.2017 r., g. 12.00

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Na zajęciach posłużymy się nią w niekonwencjonalny sposób, stawiając na eksperyment, zabawę z formą i materią dostępnych materiałów. Zbadamy dlaczego tkanina zachęca do odebrania jej wszystkimi zmysłami, pobudza wyobraźnię, w jaki sposób rodzi nowe konteksty i historie które powstają przy włączeniu wszystkich zmysłów.

Warsztat inspirowany wystawą „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł ulgowy: 8 zł

Warsztat "Od efektu do projektu"

Najpierw jest pomysł, następnie projekt a w efekcie tkanina! Na naszych warsztatach będzie odwrotnie!

OPROWADZANIE PO WYSTAWIE „RZEMIOSŁA DAWNEJ ŁODZI. PRACOWNIA HAFTU MASZYNOWEGO"

Historia pracowni hafciarskiej z ulicy Więckowskiego 4

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej - Żychskiej będą opierały się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Warsztat "PRZEMYTNICY SZTUKI"

Ile rzeczy zmieści się do wakacyjnej walizki?