23.09.2017 r., g. 14.00

WARSZTAT "PAMIĄTKA MALOWANA NITKĄ"

Chcecie poznać tajemnice tradycyjnego, ręcznego haftu? Dowiedzieć się, co to jest mulina i jak się oblicza nitki? Jeśli tak, to warsztaty hafciarskie „Pamiątka malowana nitką” są dla Was. Pod czujnym okiem członkiń łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Haftu „Kanwa”, będziemy zgłębiać tajniki haftu krzyżykowego – przeniesiemy się do czasów, w których „malowanie” przy pomocy igły i nitki było prawdziwym majstersztykiem. Warsztaty skierowane są zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z haftem jak i tych bardziej doświadczonych w tej, wymagającej cierpliwości technice.

Zajęcia trwają 1,5 godz. Oferta jest adresowana do osób od 10 roku życia.

Ilość miejsc ograniczona. Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.