9.12.2017 r., g.12.00

Warsztat "Czy słyszałeś o Orbitku?"

Czy we wszechświecie, poza naszą planetą istnieją inne formy życia? Jeśli tak, to co przypominają – ludzi, bakterie, pierwotniaki, a może dzieła sztuki? Podróżując po orbicie przekonamy się, że artyści w swej twórczości, również sięgają do tematów wziętych rodem z KOSMOSU. Znajdziemy tam Orbitka, a następnie wymyślimy i wykonamy z nietypowych materiałów tkackich własnego ufoludka. Dlaczego z nietypowych? Bo współczesne tkactwo to nie tylko tradycyjna przędza.

Warsztat inspirowany wystawą BUNT MATERII

Warsztat przeznaczony dla dzieci.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

MAMY wenę – warsztat dla mam

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

Wykład prof. Janis Jefferies.

22 czerwca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa będzie gościć prof. Janis Jefferies, była studentka Magdaleny Abakanowicz, znana artystka, krytyk sztuki i naukowiec. Spotkanie poświęcone będzie wspomnieniom Jefferies o jej mentorce.

CZY TKANINY STROJĄ MINY?

Czy tkaniny stroją miny? Czy potrafią zamienić się w nieprawdopodobne zwierzęta, stwory lub rośliny?

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.