Wydarzenia


29 czerwca - 9 września 2018 r.

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"Zapraszamy do udziału w VI edycji wystawy „Z nici Ariadny”, organizowanej przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A, która odbędzie się między 29 czerwca a 9 września 2018. Wydarzenie niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności i samych twórców, z niecierpliwością oczekujących na kolejne edycje.

Ekspozycja będzie mieć charakter konkursowy – twórcy amatorzy proszeni są o nadsyłanie swoich prac wraz z wypełnionymi formularzami zgłoszeniowymi w terminie od 3 do 27 kwietnia 2018 roku do CMWŁ z dopiskiem: VI wystawa „Z nici Ariadny”. Kuratorem wystawy jest kustosz Danuta Lorent-Wieckowska z CMWŁ, a wydarzenie sponsoruje ARIADNA S.A. Fabryka Nici w Łodzi.

Serdecznie zachęcamy twórców rękodzieła artystycznego do nadsyłania swoich prac. Zasady konkursowe określa regulamin, dostępny wraz z drukiem zgłoszenia pod linkiem:

regulamin i formularz zgłoszeniowy

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel.: 42 683 26 84 w. 250, lub e-mail: edukacja@cmwl.pl. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Warsztaty technik tkackich sPLOTY

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

Cotton art

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium”

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".

WAGARY W MUZEUM

Odwiedzający Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi będą mogli wyjątkowo zaanektować jeden z budynków muzeum. Tego dnia niemal wszystko będzie dozwolone.

Oprowadzanie po wystawie METAMORFIZM, projekcja filmu „15 stron świata” oraz spotkanie z reżyserką Zuzanną Solakiewicz i filmoznawczynią Joanną Rożen - Wojciechowską

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie Marty Kowalewskiej po wystawie „Metamorfizm" oraz projekcję filmu „15 stron świata”, opowiadającego o Eugeniuszu Rudniku, związanym z Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia, pierwszym w Polsce realizatorze muzyki elektroakustycznej. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką Zuzanną Solakiewicz oraz filmoznawczynią Joanną Rożen - Wojciechowską.