Wydarzenia


29 czerwca - 9 września 2018 r.

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"Zapraszamy do udziału w VI edycji wystawy „Z nici Ariadny”, organizowanej przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A, która odbędzie się między 29 czerwca a 9 września 2018. Wydarzenie niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności i samych twórców, z niecierpliwością oczekujących na kolejne edycje.

Ekspozycja będzie mieć charakter konkursowy – twórcy amatorzy proszeni są o nadsyłanie swoich prac wraz z wypełnionymi formularzami zgłoszeniowymi w terminie od 3 do 27 kwietnia 2018 roku do CMWŁ z dopiskiem: VI wystawa „Z nici Ariadny”. Kuratorem wystawy jest kustosz Danuta Lorent-Wieckowska z CMWŁ, a wydarzenie sponsoruje ARIADNA S.A. Fabryka Nici w Łodzi.

Serdecznie zachęcamy twórców rękodzieła artystycznego do nadsyłania swoich prac. Zasady konkursowe określa regulamin, dostępny wraz z drukiem zgłoszenia pod linkiem:

regulamin i formularz zgłoszeniowy

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel.: 42 683 26 84 w. 250, lub e-mail: edukacja@cmwl.pl. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Wykład Joanny Reginy Kowalskiej oraz oprowadzanie Adama Leja

Serdecznie zapraszamy na wykład Joanny Reginy Kowalskiej zatytułowany „Recepcja mody francuskiej w Polsce okresu stalinizmu (1945 – 1956)” oraz oprowadzanie Adama Leja po wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

V Łódzkie Senioralia

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym Muzeum podczas V Łódzkich Senioraliów.

Łódź Design Festival

W ramach Łódź Design Festival w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostanie zaprezentowana wystawa „Ekspedycja’ 88”

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno - ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą RAZEM kreatywnie spędzić godzinę w naszym Muzeum.

sPLOTY warsztaty technik tkackich

UWAGA! Z przyczyn od Nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać poniższe warsztaty. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.