29 czerwca - 9 września 2018 r.

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

Zapraszamy do udziału w VI edycji wystawy „Z nici Ariadny”, organizowanej przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A, która odbędzie się między 29 czerwca a 9 września 2018. Wydarzenie niezmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności i samych twórców, z niecierpliwością oczekujących na kolejne edycje.

Ekspozycja będzie mieć charakter konkursowy – twórcy amatorzy proszeni są o nadsyłanie swoich prac wraz z wypełnionymi formularzami zgłoszeniowymi w terminie od 3 do 27 kwietnia 2018 roku do CMWŁ z dopiskiem: VI wystawa „Z nici Ariadny”. Kuratorem wystawy jest kustosz Danuta Lorent-Wieckowska z CMWŁ, a wydarzenie sponsoruje ARIADNA S.A. Fabryka Nici w Łodzi.

Serdecznie zachęcamy twórców rękodzieła artystycznego do nadsyłania swoich prac. Zasady konkursowe określa regulamin, dostępny wraz z drukiem zgłoszenia pod linkiem:

regulamin i formularz zgłoszeniowy

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem tel.: 42 683 26 84 w. 250, lub e-mail: edukacja@cmwl.pl.

Warsztat "ROŚLINY, GOBELINY I WIELKIE TKANINY"

Wszyscy doskonale wiemy, że ogry mają warstwy, podobnie jak cebula. A czy dzieła sztuki mają warstwy?

Warsztat "CZŁOWIEK Z NATURY'

Analizując kim jesteśmy, jacy jesteśmy i w jaki sposób się zmieniamy, wykorzystując pastele, farby, mazaki, bawełniany materiał oraz grzebienie, stworzymy autoportrety naszej natury, tego co lubimy i  czego nie lubimy

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium"

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

WARSZTAT "PRZEMYTNICY SZTUKI"

Ile rzeczy zmieści się do wakacyjnej walizki? Walizka pęka w szwach! Trzeba dopchnąć kolanem, żeby nie wystawał ręcznik a zamek błyskawiczny i tak się nie domyka?