18.11.2018, godz. 10.00

RAZ, DWA, TRZY do muzeum idziesz Ty! Warsztaty rodzinne dla dzieci 1+

Prosto, prościutko po linii prostej

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno-ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą RAZEM kreatywnie spędzić godzinę w naszym Muzeum.

Obejrzymy wystawę lub jej fragment. Zainspirujemy się dziełem, artystą, ideą, a potem aktywnie wejdziemy w świat różnych kształtów, kolorów i faktur. Nie zabraknie też możliwości, by Wasze maluchy dały upust rozpierającej je energii!

Nasze zajęcia to świetna okazja do wspólnej zabawy, stawiania pierwszych kroków na gruncie sztuki oraz nauki kreatywnego podejścia do otaczającego świata! To również doskonała możliwość umacniania pozytywnych więzi między rodzicem i dzieckiem, a także szansa by Wasza pociecha spotkały swoich rówieśników!

Mamy do dyspozycji salę warsztatową i przewijak. Przygotujcie dodatkowe ubranie dla swojego malucha - będziemy się brudzić!

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.). Maksymalna liczba osób – 10.
Bilet normalny: 12 zł (opiekun i dziecko)

GDZIE JEST ECHO. SPACER W POSZUKIWANIU UKRYTYCH DŹWIĘKÓW MIASTA ŁODZI

Wraz z Rafałem Kołackim wyruszymy na spacer po Łodzi, podczas którego spróbujemy odnaleźć dźwiękowe – ale nie tylko – przejawy sztuki.

GDZIE JEST ECHO. SPACER W POSZUKIWANIU UKRYTYCH DŹWIĘKÓW MIASTA ŁODZI

Łódzkie Wątki. Wykład dr hab. Artura Zaguły

Dr hab. Artur Zaguła z Politechniki Łódzkiej opowie, w jaki sposób powstają miasta i jak urbanistyka wpływa na życie mieszkańców miast.

MAMY wenę – warsztat dla mam

Będziemy projektować, ciąć, szyć, przyszywać, haftować, drukować i nie tylko! Dobra zabawa gwarantowana!

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Joanna Studzińska będzie przewodniczką po wystawie stworzonej z myślą o dzieciach.