22.07.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie "Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego"

Pracownia haftu, w której pracowała rodzina Potrzebowskich działała do końca lat 80. ubiegłego wieku. Odtworzone w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej, wnętrza zakładu staną się nie tylko retrospekcją dawnych rodzinnych pracowni i realiów życia łódzkich rzemieślników, ale także miejscem pokazów haftu maszynowego oraz spotkań z córkami jego założycieli.

22 lipca o godz. 13.00 podczas wspólnego zwiedzania wystawy, jej kurator - Anna Dąbrowicz opowie o trzypokoleniowej historii pracowni rodziny Państwa Potrzebowskich oraz zasadach działania maszyn hafciarskich. Córka założycieli opowie zaś o losach małego, rodzinnego zakładu i trudzie jaki wkładano w jego utrzymanie.

Więcej o wystawie można przeczytać tutaj.

Wykład Joanny Reginy Kowalskiej oraz oprowadzanie Adama Leja

Serdecznie zapraszamy na wykład Joanny Reginy Kowalskiej zatytułowany „Recepcja mody francuskiej w Polsce okresu stalinizmu (1945 – 1956)” oraz oprowadzanie Adama Leja po wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

V Łódzkie Senioralia

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym Muzeum podczas V Łódzkich Senioraliów.

Łódź Design Festival

W ramach Łódź Design Festival w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostanie zaprezentowana wystawa „Ekspedycja’ 88”

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

UWAGA! Z przyczyn od Nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać poniższe warsztaty. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.