26.08.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie „Rzemiosła dawnej Łodzi. Pracownia haftu maszynowego"

Pracownia haftu, w której pracowała rodzina Potrzebowskich działała do końca lat 80. ubiegłego wieku. Odtworzone w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej, wnętrza zakładu staną się nie tylko retrospekcją dawnych rodzinnych pracowni i realiów życia łódzkich rzemieślników, ale także miejscem pokazów haftu maszynowego oraz spotkań z córkami jego założycieli.

26 sierpnia o godz. 13.00 podczas wspólnego zwiedzania wystawy, jej kurator - Anna Dąbrowicz opowie o trzypokoleniowej historii pracowni rodziny Państwa Potrzebowskich oraz zasadach działania maszyn hafciarskich. Córka założycieli opowie zaś o losach małego, rodzinnego zakładu i trudzie jaki wkładano w jego utrzymanie.

Warsztat "OD RĘCZNIKA DO PAMIĘTNIKA"

Czy za pomocą ręcznika można przekazać jakąś wiadomość?

Oprowadzanie po wystawie „Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Oprowadzanie po wystawie, która prowokuje do zadawania pytań.

Warsztat „Performatywność tkaniny"

Jakie właściwości ma tkanina? Jak oddziałuje na przestrzeń i jakie daje możliwości twórcze?

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?