Oprowadzanie po wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska”

6.05.2017 r., g. 13.30

Przewodnikiem po tej niezwykłej, sentymentalnej wystawie będzie kurator ekspozycji starszy kustosz muzeum Lidia Zganiacz. Zwiedzający będą mogli niejako zajrzeć do typowego domu mieszkańców Kresów Wschodnich i posłuchać opowieści o ich codziennym życiu. Znajdą tam między innymi wileńską radziużkę czy pochodzącą z terenu obecnej Białorusi dzierużkę, tkaniny o geometrycznym roślinnym ornamencie, służące jako nakrycia na łóżka. Dowiedzą się, jaką rolę - nie tylko użytkową czy dekoracyjną – pełniły prezentowane tkaniny, a także dlaczego czarne hafty poleskie są takie wyjątkowe.

Więcej o wystawie można przeczytać tutaj.

Wernisaż wystawy „Trwałość tkaniny. Miękkie medium w pracach Ewy Marii Poradowskiej-Werszler”

O Profesor Ewie Marii Poradowskiej-Werszler pisano, że „w polskim życiu artystycznym jest instytucją – wielką, jedyną i chyba z nikim nieporównywalną”.

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?

Wernisaż wystawy "Sprusiak, jakiego nie znamy"

Tadeusz Sprusiak znany jest z twórczości malarskiej. Jednak mało kto wie, że zajmował się również designem...

Warsztat "a'la Sprusiak"

Na cienkim cieście czy na grubym? Cztery sery, a może wegetariańska?