23.09.2017 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

Indonezyjskie słowo batik oznacza zarówno technikę barwienia tkanin z zastosowaniem płynnego wosku, jak i samą tkaninę dekorowaną w ten sposób. Bajecznie kolorowy, bogato zdobiony indonezyjski batik znajduje się na liście niematerialnego dziedzictwa ludzkości.

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”, podczas którego kurator wśród bajecznie kolorowych tkanin opowie o sposobie ich tworzenia, historii i znaczeniu w codziennym życiu.

Budynek D, II piętro

Warsztaty rękodzielniczych technik tkackich z prof. Ewą Latkowską-Żychską

Autorskie warsztaty Ewy Latkowskiej-Żychskiej opierające się na technikach własnych artystki, którymi posługuje się ona przy realizacji swoich prac.

Warsztat "Kolorowe wzory. Wzorzyste kolory"

Czy kolor może być wesoły lub smutny? I czy czerwień działa tylko na byka?

Cotton art

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum! W sali warsztatowej, gdzie atmosfera sprzyja kreacji, korzystając z dostępnych materiałów i pomocy pracowników Działu Edukacji spożytkujesz swoją energię.

Oprowadzanie po wystawie „Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

oprowadzanie kuratorskie, podczas którego kuratorka wystawy - Lidia Zganiacz opowie o zagadnieniach, które znalazły się w najnowszym wydawnictwie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi