18.03.2018 r., g. 13.00

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium”

Zapraszamy na oprowadzanie autorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".

Wystawa prezentuje prace cenionego łódzkiego artysty, laureata wielu nagród, prof. Włodzimierza Cygana. Ekspozycja wpisuje się w cykl wystawienniczy CMWŁ, poświęcony najwybitniejszym postaciom polskiej sztuki tkaniny, uznanym zarówno w kraju, jak i na świecie.

Prace Cygana to dzieła manifestujące artystyczne możliwości tkwiące w rudymentach samej tkaniny. Poszukuje on wciąż nowych rozwiązań formalnych, skupia swoją uwagę na możliwościach poszerzenia środków wyrazu, jakie tkwią w połączeniu tradycyjnej konstrukcji tkaniny z nowoczesnymi technologiami. Niejako bohaterem swoich prac czyni to, co zazwyczaj stanowi niewidoczny szkielet ukryty pod gęstymi nićmi wątku - osnowę. To ona skupia na sobie uwagę widza, determinuje kształty. Nieoczywiste jest również włączenie w obszar artystycznych eksperymentów, oprócz materiałów przynależnych tkaninie, włókna transmitującego światło (tzw. światłowodu). Jego obecność nadaje dziełom aurę tajemniczości i kieruje myśli ku temu co nieuchwytne i metafizyczne.

Budynek D, III piętro

Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

V Łódzkie Senioralia

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym Muzeum podczas V Łódzkich Senioraliów.

Łódź Design Festival

W ramach Łódź Design Festival w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostanie zaprezentowana wystawa „Ekspedycja’ 88”

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

ODKRYWCY. Ekspedycja ‘88

Uczestnicy warsztatów poznają tajemnice codzienności roku 1988 wraz z Dorotą i Andrzejem – bohaterami wystawy Ekspedycja ‘88.