24.11.2018, godz. 16.00

OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE „JERZY ANTKOWIAK – MODA POLSKA” ORAZ PREZENTACJA IZABELI FRANCKIEWICZ-OLCZAK

Jakie niezwykłe historie kryją się za eksponatami na wystawie? Na które z nich należy zwrócić szczególną uwagę? Co było największym wyzwaniem dla kuratorów przy pracy nad wystawą? Na te i inne pytania odpowie Tomasz Ossoliński – pomysłodawca i współkurator wystawy, który oprowadzi po ekspozycji.

Po oprowadzaniu zapraszamy na prezentację Izabeli Franckiewicz-Olczak dotyczącą badania „Jak osiągnąć sukces w branży modowej? – analiza znaczenia gospodarczego, dróg kariery i czynników sukcesu”.

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi realizuje z Biurem Badań Społecznych Question Mark badanie branży modowej w Polsce. W 2017 roku badanie miało charakter przekrojowy, służyło rozpoznaniu zarówno środowiska projektantów, jak i klientów polskiego sektora modowego. Analizie poddano ścieżki kariery projektantów, czynniki decydujące o sukcesie bądź porażce w branży. Rozpoznano również preferencje klientów badanego sektora, stworzono profil klienta. Badanie realizowane w 2018 roku koncentruje się na markach premium, a jego celem jest dostarczenie recepty na sukces w branży modowej. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wybrane wyniki badań.

24 listopada 2018 r. (sobota)
16.00 Oprowadzanie kuratorskie
17.00 Prezentacja

Budynek D, II i III piętro oraz budynek C, I piętro (sala konferencyjna)

Na oprowadzanie obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 42 683 26 84 w. 204, w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilety:
normalny: 10 zł, ulgowy: 6 zł (na oprowadzanie i prezentację)
normalny: 6 zł, ulgowy: 4 zł (na prezentację)

RESERVED
ROSSMANN
LINEXIM

GDZIE JEST ECHO. SPACER W POSZUKIWANIU UKRYTYCH DŹWIĘKÓW MIASTA ŁODZI

Wraz z Rafałem Kołackim wyruszymy na spacer po Łodzi, podczas którego spróbujemy odnaleźć dźwiękowe – ale nie tylko – przejawy sztuki.

GDZIE JEST ECHO. SPACER W POSZUKIWANIU UKRYTYCH DŹWIĘKÓW MIASTA ŁODZI

RAZ, DWA, TRZY do muzeum idziesz Ty! Warsztaty rodzinne dla dzieci 1+

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno-ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą RAZEM kreatywnie spędzić godzinę w naszym Muzeum.

Łódzkie Wątki. Wykład dr hab. Artura Zaguły

Dr hab. Artur Zaguła z Politechniki Łódzkiej opowie, w jaki sposób powstają miasta i jak urbanistyka wpływa na życie mieszkańców miast.

MAMY wenę – warsztat dla mam

Będziemy projektować, ciąć, szyć, przyszywać, haftować, drukować i nie tylko! Dobra zabawa gwarantowana!