Wydarzenia


10.03.2018 r., g. 16.00

Oprowadzanie - „Bunt materii”, „Metamorfizm”, „Ad Initium”Budynek D, I, II, III piętro
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

Zapraszamy na oprowadzanie, podczas którego Marta Kowalewska opowie o trzech wystawach w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, których jest kuratorką. Wszystkie, choć tak różne, mają ze sobą wiele wspólnego, ponieważ pokazują, jak rewolucyjne zmiany dokonały się w tkaninie artystycznej w ostatnim półwieczu. 

W zmianach tych wiodącą rolę odegrała Magdalena Abakanowicz (wystawa „Metamorfizm”). Jej dokonania odbiły się głośnym echem w światowej sztuce tkaniny, co pokazywały kolejne edycje Międzynarodowego Triennale Tkaniny (wystawa „Bunt materii”) i otworzyły drogę do dalszych, śmiałych rozwiązań, których doskonałym przykładem jest twórczość Włodzimierza Cygana (wystawa „Ad Initium”).

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Warsztaty technik tkackich sPLOTY

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

Cotton art

Z myślą o dorosłych odbiorcach sztuki przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych opartych na wystawach czasowych.

Oprowadzanie po wystawie „Ad initium”

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie prof. Włodzimierza Cygana po wystawie „Ad initium".

WAGARY W MUZEUM

Odwiedzający Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi będą mogli wyjątkowo zaanektować jeden z budynków muzeum. Tego dnia niemal wszystko będzie dozwolone.

Oprowadzanie po wystawie METAMORFIZM, projekcja filmu „15 stron świata” oraz spotkanie z reżyserką Zuzanną Solakiewicz i filmoznawczynią Joanną Rożen - Wojciechowską

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie Marty Kowalewskiej po wystawie „Metamorfizm" oraz projekcję filmu „15 stron świata”, opowiadającego o Eugeniuszu Rudniku, związanym z Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia, pierwszym w Polsce realizatorze muzyki elektroakustycznej. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką Zuzanną Solakiewicz oraz filmoznawczynią Joanną Rożen - Wojciechowską.