10.03.2018 r., g. 16.00

Oprowadzanie - „Bunt materii”, „Metamorfizm”, „Ad Initium”

Budynek D, I, II, III piętro
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

Zapraszamy na oprowadzanie, podczas którego Marta Kowalewska opowie o trzech wystawach w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, których jest kuratorką. Wszystkie, choć tak różne, mają ze sobą wiele wspólnego, ponieważ pokazują, jak rewolucyjne zmiany dokonały się w tkaninie artystycznej w ostatnim półwieczu.

W zmianach tych wiodącą rolę odegrała Magdalena Abakanowicz (wystawa „Metamorfizm”). Jej dokonania odbiły się głośnym echem w światowej sztuce tkaniny, co pokazywały kolejne edycje Międzynarodowego Triennale Tkaniny (wystawa „Bunt materii”) i otworzyły drogę do dalszych, śmiałych rozwiązań, których doskonałym przykładem jest twórczość Włodzimierza Cygana (wystawa „Ad Initium”).

MAMY wenę – warsztat dla mam

Mamy wciąż myślą o swoich pociechach. Chcą być blisko, jak najbliżej swojego maluszka i pragną mu dać jak najwięcej miłości.

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,

Wykład prof. Janis Jefferies.

22 czerwca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa będzie gościć prof. Janis Jefferies, była studentka Magdaleny Abakanowicz, znana artystka, krytyk sztuki i naukowiec. Spotkanie poświęcone będzie wspomnieniom Jefferies o jej mentorce.

CZY TKANINY STROJĄ MINY?

Czy tkaniny stroją miny? Czy potrafią zamienić się w nieprawdopodobne zwierzęta, stwory lub rośliny?

Oprowadzanie Adama Leja oraz wykład Marcina Różyca

Zapraszamy na wykład Marcina Różyca zatytułowany „Pionierska, nowatorska, potężna Lola Prusac”.