23.11.2018, godz. 17.00

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Wystawa „NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki” została stworzona dla dzieci i z myślą o dzieciach. W przystępny dla nich sposób przedstawia łódzką aglomerację i sztukę w niej obecną. Przestrzeń ekspozycji została stworzona tak, by angażować wszystkie zmysły. Elementy na wystawie zostały zbudowane na bazie ilustracji z wydawnictwa NIEMAPA Łódź. Narratorem wystawy jest postać Włodzia, miłośnika Łodzi, a szlaki dla zwiedzających wytyczają łódzkie rzeki.

Przewodniczką po wystawie będzie Joanna Studzińska, jedna z kuratorek wystawy. Na początek zajrzymy do zrewitalizowanych łódzkich fabryk, by poznać ich nowe funkcje. Wstąpimy na Pietrynę i zobaczymy detale architektoniczne, które na co dzień umykają naszym oczom. Wejdziemy do wnętrza kamienicy i zrobimy pamiątkowe zdjęcie na łódzkiej „ośce”. A na koniec odpoczniemy w kąciku parkowym by posłuchać „Ptasiego Radia” Juliana Tuwima. Wiedza o mieście i kulturze mieści się w podstawie programowej, więc to świetna okazja by zgłębić ją razem z nami. Wszyscy uczestnicy zwiedzania otrzymają egzemplarz NIEMAPY Łódź.

Budynek D, III piętro
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

GDZIE JEST ECHO. SPACER W POSZUKIWANIU UKRYTYCH DŹWIĘKÓW MIASTA ŁODZI

Wraz z Rafałem Kołackim wyruszymy na spacer po Łodzi, podczas którego spróbujemy odnaleźć dźwiękowe – ale nie tylko – przejawy sztuki.

GDZIE JEST ECHO. SPACER W POSZUKIWANIU UKRYTYCH DŹWIĘKÓW MIASTA ŁODZI

RAZ, DWA, TRZY do muzeum idziesz Ty! Warsztaty rodzinne dla dzieci 1+

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno-ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą RAZEM kreatywnie spędzić godzinę w naszym Muzeum.

Łódzkie Wątki. Wykład dr hab. Artura Zaguły

Dr hab. Artur Zaguła z Politechniki Łódzkiej opowie, w jaki sposób powstają miasta i jak urbanistyka wpływa na życie mieszkańców miast.

MAMY wenę – warsztat dla mam

Będziemy projektować, ciąć, szyć, przyszywać, haftować, drukować i nie tylko! Dobra zabawa gwarantowana!