24.11.2018, godz. 13.00

Lodzer-projekt: architektoniczne warsztaty dla dużych i małych

Prowadzenie: Maria Nowakowska / Łódzki detal

W toku warsztatów przyjrzymy się łódzkim fabrykom, a także willom, pałacom i kamienicom najznamienitszych kupieckich i przemysłowych rodów. Zainspirowani mrowiem szczegółów zaprojektujemy własne rezydencje, starając się, by ich fasady wyrażały kluczowe informacje o nas i lodzer-biznesie, który prowadzimy lub planujemy prowadzić. Warsztaty opierają się na technikach kolażowych i są skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do dyspozycji uczestników będą zdjęcia, grafiki oraz materiały plastyczne, pozwalające stworzyć i udekorować własną architekturę.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Ilość miejsc: 15
Bilety: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

GDZIE JEST ECHO. SPACER W POSZUKIWANIU UKRYTYCH DŹWIĘKÓW MIASTA ŁODZI

Wraz z Rafałem Kołackim wyruszymy na spacer po Łodzi, podczas którego spróbujemy odnaleźć dźwiękowe – ale nie tylko – przejawy sztuki.

GDZIE JEST ECHO. SPACER W POSZUKIWANIU UKRYTYCH DŹWIĘKÓW MIASTA ŁODZI

RAZ, DWA, TRZY do muzeum idziesz Ty! Warsztaty rodzinne dla dzieci 1+

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno-ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą RAZEM kreatywnie spędzić godzinę w naszym Muzeum.

Łódzkie Wątki. Wykład dr hab. Artura Zaguły

Dr hab. Artur Zaguła z Politechniki Łódzkiej opowie, w jaki sposób powstają miasta i jak urbanistyka wpływa na życie mieszkańców miast.

MAMY wenę – warsztat dla mam

Będziemy projektować, ciąć, szyć, przyszywać, haftować, drukować i nie tylko! Dobra zabawa gwarantowana!