14.10.2018, godz. 11.00

JAKIE JEST MIASTO – KAŻDY WIDZI

Warsztat inspirowany wystawą „NIEMAPA Łódź. Na tropie sztuki”.

Łódź ze swoją zróżnicowaną architekturą to istotne miejsce na mapie naszego kraju. Istnieje wiele sposobów na przedstawienie tego, jak ukształtowany jest jej teren i związane z nim rozmieszczenie budynków, parków, ulic. Co w mieście jest ważne dla każdego z nas? Na jakie elementy miasta ludzie zwracają uwagę? Na warsztatach stworzymy własną, oryginalną mapę-przewodnik, która pomoże innym osobom zapoznać się z ciekawymi miejscami w mieście. Do wykonania map posłużą nam materiały na co dzień niewykorzystywane do tworzenia tego typu projektów, tj. tkanina, bawełniane sznurki, wełna oraz guziki.

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w godz. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilety: normalny 12 zł, ulgowy 8 zł

1, 2, 3 do muzeum idziesz Ty! Warsztat dla maluszków

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno-ruchowym adresowany do dzieci w wieku 1+ wraz z opiekunami.

1, 2, 3 do muzeum idziesz Ty! Warsztat dla maluszków

sPLOTY. Otwarte działania warsztatowe

Popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów.

SZORSTKIE, MIĘKKIE, GŁADKIE. WARSZTAT RODZINNY

Warsztat inspirowany wystawą METAMORFIZM

Moda i sztuka lat 20. i 30. XX wieku, czyli nie tylko déco

Styl art déco, z francuskiego art décoratif, czyli sztuka dekoracyjna, przypadł na niezwykle ciekawy okres lat 20. i 30. XX wieku.