10.09.2017 r., g. 12.00-20.00

Green Dream Festival

Green Dream Festiwal to ekologiczny, wegański festiwal z akcentem muzycznym, który powstał z troski o przyszłość Ziemi. Tworzą go ludzie – pasjonaci z różnych dziedzin, których łączy jedno – szacunek do Natury.

Oprócz rozmów z zaproszonymi gośćmi oraz otwartych warsztatów, na festiwalu zaprezentują się różni wystawcy. Będzie można m.in. spróbować wegańskich potraw, a także kupić ekologiczne, naturalne kosmetyki.

Organizatorem wydarzenia są SZAFA GRA i Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - Viva!

Wstęp na wydarzenie wolny!

Program wydarzenia:

12:15 - Wprowadzenie do warsztatów jogi. O tym czym jest joga oraz jaki wpływ ma na nasze życie porozmawiamy z Anną Jadko, dyplomowanym nauczycielem według metody B.K.S.Iyengara.

12:35 - 13:35 - Otwarte warsztaty jogi dla dzieci i dorosłych, prowadzone przez Annę Jadko (zachęcamy do zabrania ze sobą mat do jogi lub zwykłych ręczników).

14:00 - 14:45 - Rozmowa z Anną M. Piaseczną z Free Mind of Child, o empatii i relacji ze zwierzętami oraz wpływie tych czynników na rozwój dzieci.

15:15 - Gość specjalny - Zofia Zborowska - podróżująca aktorka, miłośniczka zwierząt i przyrody, wegetarianka. Porozmawiamy z nią m. in. o wolontariacie w schronisku w Korabiewicach, o podróżach i o szacunku do przyrody.

16:00 - Podróż do malowniczej Lanckorony - polskiego miasta aniołów, jednego z wegańskich punktów na turystycznej mapie Polski. O tym, co warto tam zobaczyć oraz o smakach Lanckorony opowie właściciel Agroturystyki "Leśny Ogród", Franciscus Van de Logt.

16:45 - 17:45 - Warsztaty fotografii przyrodniczej. O fotografowaniu przyrody, szacunku do niej oraz etyce fotografa opowiedzą nam przedstawiciele Związku Polskich Fotografów Przyrody z Okręgu Łódzkiego: Michał Ludwiczak i Michał Stanecki.

17:45 - Głośno i energetycznie, w rytmach bębnów afrykańskich (100% vegan) zagramy wspólnie z Ryszardem Bazarnikiem - absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie perkusji, który jako animator, artysta i wykładowca prowadzi bębniarskie warsztaty artystyczne i integracyjne w kraju, w Europie i w Azji.

18:00 - Koncert zespołu GDP Squad, czyli Grupy Dobrych Przyjaciół, półfinalistów programu Must Be The Music Polska. Moc pozytywnej energii w rytmach reggae, funky, ska i rock'a.

20:00 - zakończenie wydarzenia

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.