24.08.2018 r., g. 21.00

GMF TOP 10 - Miśkiewicz Family

Projekt „Miśkiewicz Family” jest projektem rodzinnym. Choć taki materiał wydawałby się oczywistością, to jednak kazał na siebie długo czekać. Rodzina sporadycznie występowała wspólnie, ale nigdy wcześniej nie był to specjalnie przygotowany program. Tym razem postanowili stworzyć specjalnie kilka kompozycji oraz dopasować teksty do niektórych starszych utworów. Będą to premierowe wykonania. Brzmienie projektu definiować będą związani z niemiecką wytwórnią ECM: Marcin Wasilewski, Sławomir Kurkiewicz i Michał Miśkiewicz. Charakter narzucać będzie charyzma pianisty, intrygujący groove basisty i niekonwencjonalne podejście do grania na perkusji. Jednak najważniejsza stanie się współpraca saksofonu Henryka Miśkiewicza z głosem Doroty Miśkiewicz. Podczas koncertu będzie można usłyszeć liryzm oraz jazz na najwyższym poziomie, który jednocześnie, także dzięki warstwie tekstowej (teksty m.in. Bogdana Loebla, Grzegorza Wasowskiego, czy Wojciecha Młynarskiego), nie traci na komunikatywności.

Projekt pokazuje, że rozmowa międzypokoleniowa może być czerpaniem od siebie, przebiegającym z wzajemnym szacunkiem i przede wszystkim wielką wspólną radością z tworzenia i wykonywania muzyki, która jest ponadczasowa!

Godz. 20.00: oprowadzanie Adama Leja po wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”

Dorota Miśkiewicz – śpiew

Henryk Miśkiewicz – saksofony (altowy i sopranowy)

Marcin Wasilewski – fortepian

Sławomir Kurkiewicz – kontrabas

Michał Miśkiewicz – perkusja

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.