10.08.2018 r., g. 21.00

GMF TOP 10 - Grohman Orchestra

Grohman Orchestra – to 13 osobowa orkiestra czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i zespołów cesarskiego Wiednia. Zespół prowadzi koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej Tomasz Gołębiewski i składa się z muzyków – liderów poszczególnych grup instrumentów Orkiestry.

Grohman Orchestra przyjęła swoje imię od łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki i wielkiego przyjaciela artystów – Henryka Grohmana.

„Klasyka polskiej rozrywki” to projekt od początku związany z publicznością Geyer Music Factory. Wielkie przeboje polskiej estrady wybrali Melomani GMF, aranżerem całości jest Krzysztof Herdzin – bohater cyklu z roku 2014. Finał zaś edycji 2016 to prapremierowe wykonanie całego przedsięwzięcia, które od tego koncertu cieszy się niesłabnącym powodzeniem.

Tomasz  Gołębiewski – skrzypek / dyrygent

Marta Kalińska – skrzypce

Paulina Wielgosińska – skrzypce

Małgorzata Sowierka-Chmiel – altówka

Maria Filipiak – wiolonczela

Piotr Kozłowski – kontrabas

Katarzyna Przybylska – flet

Agata Piotrowska-Bartoszek – obój

Mirosław Kłys – klarnet

Dorota Cegielska – fagot

Zbigniew Monkiewicz – waltornia

Piotr Grzywiński – waltornia

Sebastian Dworczak – instrumenty perkusyjne

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.