Wydarzenia


2.04.2017, g. 12.00 oraz 14.30

Geyerwerki- "Tkanina artystyczna”Podczas najbliższych warsztatów uczestnicy przekonają się, że kontrast to uwydatniająca się różnica, a kompozycja to sposób rozmieszczenia elementów na płaszczyźnie, bądź w przestrzeni. Nie zabraknie również koloru, linii, kształtów i faktury.

Prace młodych twórców, prezentowane na wystawie „15 Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi w oczach Młodego Widza”, posłużą jako inspiracja i wyzwanie do skonstruowania własnej wypowiedzi artystycznej, stosując obok tradycyjnych, także nowe techniki tkackie. Wykorzystując przy tym różnorodne i niestandardowe materiały, dające możliwość poznania najnowszych trendów współczesnej sztuki włókna.

Liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

CZYTAJ RÓWNIEŻ

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Spacer "Szlakiem detali przemysłowych"

Zapraszamy na spacer szlakiem detali przemysłowych, który poprowadzą Maria Nowakowska oraz Marcin Gawryszczak z naszego Muzeum.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno - ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą RAZEM kreatywnie spędzić godzinę w naszym Muzeum.

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,