2.04.2017, g. 12.00 oraz 14.30

Geyerwerki- "Tkanina artystyczna”

Podczas najbliższych warsztatów uczestnicy przekonają się, że kontrast to uwydatniająca się różnica, a kompozycja to sposób rozmieszczenia elementów na płaszczyźnie, bądź w przestrzeni. Nie zabraknie również koloru, linii, kształtów i faktury.

Prace młodych twórców, prezentowane na wystawie „15 Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi w oczach Młodego Widza”, posłużą jako inspiracja i wyzwanie do skonstruowania własnej wypowiedzi artystycznej, stosując obok tradycyjnych, także nowe techniki tkackie. Wykorzystując przy tym różnorodne i niestandardowe materiały, dające możliwość poznania najnowszych trendów współczesnej sztuki włókna.

Liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

WERNISAŻ WYSTAWY "CHRISTIAN DIOR I IKONY PARYSKIEJ MODY Z KOLEKCJI ADAMA LEJA"

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma niezwykłą okazję przypomnieć dokonania Christiana Diora, a także powojennych paryskich mistrzów haute couture dzięki uprzejmości polskiego kolekcjonera i eksperta, Adama Leja, właściciela ponad pięciu tysięcy obiektów z historii mody.

Spacer "Szlakiem detali przemysłowych"

Zapraszamy na spacer szlakiem detali przemysłowych, który poprowadzą Maria Nowakowska oraz Marcin Gawryszczak z naszego Muzeum.

Warsztaty rodzinne

Szukacie miejsca na kreatywne spędzanie czasu? Właśnie je znaleźliście!

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

Wszystkich pragnących doskonalić swój warsztat tkacki, bądź dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tą tradycyjną techniką,