2.04.2017, g. 12.00 oraz 14.30

Geyerwerki- "Tkanina artystyczna”

Podczas najbliższych warsztatów uczestnicy przekonają się, że kontrast to uwydatniająca się różnica, a kompozycja to sposób rozmieszczenia elementów na płaszczyźnie, bądź w przestrzeni. Nie zabraknie również koloru, linii, kształtów i faktury.

Prace młodych twórców, prezentowane na wystawie „15 Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi w oczach Młodego Widza”, posłużą jako inspiracja i wyzwanie do skonstruowania własnej wypowiedzi artystycznej, stosując obok tradycyjnych, także nowe techniki tkackie. Wykorzystując przy tym różnorodne i niestandardowe materiały, dające możliwość poznania najnowszych trendów współczesnej sztuki włókna.

Liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy do świętowania 595. Urodzin Łodzi

GMF TOP 10 - Tangata Quintet

Specyficzny styl kompozytorski Piazzolli, tzw. tango nuevo był w dużej mierze kreowany przez zespół samego kompozytora – Quinteto Nuevo Tango.

Warsztat „EPI, MEZO, KATA, czyli budowanie świata"

Jakie procesy zachodzą we wnętrzu Ziemi? Czy ich efekty widzimy na jej powierzchni?

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

GMF TOP 10 - Waglewski & Pospieszalski

Podczas koncertu usłyszymy nieprzewidywalny akustyczny duet Wojciecha Waglewskiego i Mateusza Pospieszalskiego.