Geyerwerki „Drukowana awangarda”

5.02.2017 g.12.00, 14.30

Lutowe Geyerwerki są wydarzeniem towarzyszącym projektowi „Kwartały awangardy”, przygotowanemu z okazji obchodów stulecia awangardy w Polsce.  Podczas warsztatów dowiemy się więcej o Władysławie Strzemińskim, poznamy jego koncepcję malarstwa, którą nazwał unizmem, a także samo zjawisko awangardy. Poeksperymentujemy także z technikami druku stemplowego i szablonowego. Każdy będzie miał możliwość zaprojektować i samodzielnie wykonać szablon i stempel oraz wykonać własne nadruki na tkaninach i torbach. W pracy pomogą też specjalnie szablony inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego.

Spotkania odbywają się w niedzielę w godzinach 11.15 – 13.15 (pierwsza tura) i 13.45 – 15.45 (druga tura). Koszt warsztatów to 10 zł za osobę. Wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy. Na zajęcia można zapisywać się pod numerem telefonu: 42 684 61 15 lub wysyłając e-mail na adres: edukacja@cmwl.pl.

Wernisaż wystawy „Trwałość tkaniny. Miękkie medium w pracach Ewy Marii Poradowskiej-Werszler”

O Profesor Ewie Marii Poradowskiej-Werszler pisano, że „w polskim życiu artystycznym jest instytucją – wielką, jedyną i chyba z nikim nieporównywalną”.

Warsztat "Sen na JAWIE"

Czy próbowaliście malować przy zgaszonym świetle lub z zamkniętymi oczami?

Wernisaż wystawy "Sprusiak, jakiego nie znamy"

Tadeusz Sprusiak znany jest z twórczości malarskiej. Jednak mało kto wie, że zajmował się również designem...