Geyerwerki „Drukowana awangarda”

5.02.2017 g.12.00, 14.30

Lutowe Geyerwerki są wydarzeniem towarzyszącym projektowi „Kwartały awangardy”, przygotowanemu z okazji obchodów stulecia awangardy w Polsce.  Podczas warsztatów dowiemy się więcej o Władysławie Strzemińskim, poznamy jego koncepcję malarstwa, którą nazwał unizmem, a także samo zjawisko awangardy. Poeksperymentujemy także z technikami druku stemplowego i szablonowego. Każdy będzie miał możliwość zaprojektować i samodzielnie wykonać szablon i stempel oraz wykonać własne nadruki na tkaninach i torbach. W pracy pomogą też specjalnie szablony inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego.

Spotkania odbywają się w niedzielę w godzinach 11.15 – 13.15 (pierwsza tura) i 13.45 – 15.45 (druga tura). Koszt warsztatów to 10 zł za osobę. Wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy. Na zajęcia można zapisywać się pod numerem telefonu: 42 684 61 15 lub wysyłając e-mail na adres: edukacja@cmwl.pl.

Ferie w duchu awangardy

Gdzie w muzeum mieszka pająk Niciak, jak zostać projektantem mody awangardowej i jakie kompozycje można stworzyć z kleksów - o tym przekonają się dzieci, które odwiedzą nas w czasie ferii zimowych.

Wernisaż wystawy "Prime Time 2016"

Wystawa jest pokazem najlepszych prac dyplomowych studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi.

"COTTON-ART" - weekendowe warsztaty artystyczne

Dział Edukacji naszego muzeum zaprasza na spotkania ze "sztuką włókna" i cykl warsztatów artystycznych dla dorosłych i młodzieży szkół średnich.

Wernisaż wystawy pokonkursowej „15 Międzynarodowe Triennale w oczach Młodego Widza”.

Wystawa prezentuje najlepsze prace uczestników IX Konkursu Plastycznego "15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi w oczach Młodego Widza"

Warsztaty Cotton-Art "Eksperymentalnie i awangardowo"

W ramach lutowych warsztatów zaprojektujemy unikatowe dzieła w technice patchwork, zestawiając ze sobą tkaniny zróżnicowane pod względem rodzaju surowca, budowy i przeznaczenia.