5.02.2017 g.12.00, 14.30

Geyerwerki „Drukowana awangarda”

Lutowe Geyerwerki są wydarzeniem towarzyszącym projektowi „Kwartały awangardy”, przygotowanemu z okazji obchodów stulecia awangardy w Polsce.  Podczas warsztatów dowiemy się więcej o Władysławie Strzemińskim, poznamy jego koncepcję malarstwa, którą nazwał unizmem, a także samo zjawisko awangardy. Poeksperymentujemy także z technikami druku stemplowego i szablonowego. Każdy będzie miał możliwość zaprojektować i samodzielnie wykonać szablon i stempel oraz wykonać własne nadruki na tkaninach i torbach. W pracy pomogą też specjalnie szablony inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego.

Spotkania odbywają się w niedzielę w godzinach 11.15 – 13.15 (pierwsza tura) i 13.45 – 15.45 (druga tura). Koszt warsztatów to 10 zł za osobę. Wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy. Na zajęcia można zapisywać się pod numerem telefonu: 42 684 61 15 lub wysyłając e-mail na adres: edukacja@cmwl.pl.

Wykład Joanny Reginy Kowalskiej oraz oprowadzanie Adama Leja

Serdecznie zapraszamy na wykład Joanny Reginy Kowalskiej zatytułowany „Recepcja mody francuskiej w Polsce okresu stalinizmu (1945 – 1956)” oraz oprowadzanie Adama Leja po wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

V Łódzkie Senioralia

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym Muzeum podczas V Łódzkich Senioraliów.

Łódź Design Festival

W ramach Łódź Design Festival w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostanie zaprezentowana wystawa „Ekspedycja’ 88”

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

UWAGA! Z przyczyn od Nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać poniższe warsztaty. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.