17-27.01.2017

Ferie w duchu awangardy

Zimowy czas wolny w Białej Fabryce to przede wszystkim okazja do poznania najciekawszych eksponatów naszego muzeum i twórczego eksperymentowania. Podczas zajęć mali uczestnicy będą rozwiązywać zagadki, które przybliżą im postać Ludwika Geyera,  dowiedzą się też, czym jest awangarda i kim był Władysław Strzemiński.  Warsztaty dla najmłodszych (6-13 lat) będą odbywać się przez cały okres ferii od wtorku do piątku o g. 12:00. Tematyka zajęć jest różna, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Wtorki (17 i 24.01) będą czasem wędrówek i zagadek – gra muzealna dla dzieci i dorosłych Pająki w muzeum, czyli w poszukiwaniu Niciaka zabierze uczestników w podróż po Białej Fabryce, podczas której przyjdzie im rozwiązywać nietypowe zadania. Będzie to znakomity czas, żeby dowiedzieć się, czym jest przędza, tkanina, dzianina oraz w jaki sposób są tworzone. Przy okazji poszukiwań tytułowego Niciaka, będzie można poznać historię Białej Fabryki i jej założyciela Ludwika Geyera.

Środy (18 i 25.01) to czas dla młodych pasjonatów mody. W czasie zajęć Modnie czy wygodnie? poznają oni warsztat pracy projektanta i samodzielnie zaprojektują awangardowe stroje. Będą eksperymentować nie tylko z tkaninami i dzianinami, ale też z folią, papierem czy bibułą.

Powidoki z kleksów – warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy przekonają się, czym są wrażenia optyczne i stworzą własne awangardowe kompozycje, to propozycja na czwartki (19 i 26.01). Kleksy, mazy, przetarcia… Przy wykorzystaniu farb, pasteli, tkanin i pasmanterii powstaną prace plastyczne, inspirowane twórczością Władysława Strzemińskiego.

Ci, którzy lubią zajęcia plastyczne, mogą wybrać się do muzeum również w piątki (20 i 27.01) i wziąć udział w warsztatach Sztuka abstrakcji do kwadratu, inspirowanych 5 Międzynarodowym Biennale Obrazu Quadro Art. Zajęcia odbędą się w przestrzeni tej wystawy, a uczestnicy stworzą prace, wykorzystując wielobarwne pastele, nakładając je na siebie, rozcierając dłońmi, palcami, a także szmatkami i gąbkami. Co ważne dla młodych twórców, prace powstałe w czasie ferii stają się własnością uczestników.

Uczestników można zgłaszać  pod numerem telefonu: 42 684 61 15 lub adresem e-mail: edukacja@cmwl.pl. Koszt udziału w zajęciach to 6 zł za osobę (opiekunowie uczestniczą w zajęciach bezpłatnie).

Wykład Joanny Reginy Kowalskiej oraz oprowadzanie Adama Leja

Serdecznie zapraszamy na wykład Joanny Reginy Kowalskiej zatytułowany „Recepcja mody francuskiej w Polsce okresu stalinizmu (1945 – 1956)” oraz oprowadzanie Adama Leja po wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

V Łódzkie Senioralia

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym Muzeum podczas V Łódzkich Senioraliów.

Łódź Design Festival

W ramach Łódź Design Festival w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostanie zaprezentowana wystawa „Ekspedycja’ 88”

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

UWAGA! Z przyczyn od Nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać poniższe warsztaty. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.