28.10.2018, godz. 15.00

Detale wieku pary – łódzki przemysł i handel widziany z perspektywy elewacji

Podczas spotkania uczestnicy przyjrzą się zdobieniom architektonicznym najbardziej charakterystycznym dla Łodzi. Dowiedzą się, gdzie należy szukać gwintownicy do rur, czym właściwie zajmuje się Industria, czemu nad głową aż roi nam się od Hermesów i co z tym wszystkim wspólnego ma elektromagnes. Jako punkt odniesienia posłużą nam trasy opisane w folderze „Łódzkie detale przemysłowe” wydanym przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Ruszymy na wirtualny spacer śladem historycznych obiektów, których fasady kryją odniesienia do industrialnych tradycji miasta.

Prowadzenie: Maria Nowakowska | Łódzki Detal

Budynek C, I piętro, sala konferencyjna (wejście przez Budynek D od ul. Piotrkowskiej 282)
Bilety: normalny 6 zł; ulgowy 4 zł

1, 2, 3 DO MUZEUM IDZIESZ TY! Warsztat rodzinny dla dzieci 1+

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno-ruchowym adresowany do dzieci w wieku 1+ wraz z opiekunami.

Łódzkie wątki. Miejskość

Tym razem wspólnie podejmiemy temat miejskości odpowiadając na pytanie: do czego służy nam miasto?

1, 2, 3 DO MUZEUM IDZIESZ TY! Warsztat rodzinny dla dzieci 1+

sPLOTY. Otwarte działania warsztatowe

Popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów.

BLASK NEONU. WARSZTAT RODZINNY

Czy billboard, plakat i neon to jedynie reklama, czy również forma artystyczna?