25.11.2018, godz. 11.00

CZARNO NA CZARNYM. Warsztaty rodzinne dla dzieci od lat 5

Warsztat inspirowany wystawą JERZY ANTKOWIAK. MODA POLSKA

Czy czerń może być wesoła? A może raczej jest dystyngowana i elegancka? Czy kruk w kolorze zielonym byłby równie tajemniczy jak teraz, gdy jego pióra są czarne? Odpowiedzi poszukamy na wystawie „Jerzy Antkowiak. Moda Polska”, na której czarne są ściany, czarna jest podłoga, manekiny i przede wszystkim stroje projektu Jerzego Antkowiaka. Sprawdzimy, czy czerń „pomaga” zaistnieć innym kolorom, czy raczej im przeszkadza? Przy okazji… zastanawialiście się dlaczego jaskółka Mody Polskiej ma czerwony łebek? My wiemy i chętnie zdradzimy Wam ten sekret podczas warsztatu!

Na warsztat obowiązują zapisy. Zgłoszenia pod nr tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.).

Bilet na warsztaty: normalny: 12 zł, ulgowy: 8 zł

GDZIE JEST ECHO. SPACER W POSZUKIWANIU UKRYTYCH DŹWIĘKÓW MIASTA ŁODZI

Wraz z Rafałem Kołackim wyruszymy na spacer po Łodzi, podczas którego spróbujemy odnaleźć dźwiękowe – ale nie tylko – przejawy sztuki.

GDZIE JEST ECHO. SPACER W POSZUKIWANIU UKRYTYCH DŹWIĘKÓW MIASTA ŁODZI

RAZ, DWA, TRZY do muzeum idziesz Ty! Warsztaty rodzinne dla dzieci 1+

Cykl warsztatów twórczych o charakterze sensoryczno-ruchowym adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą RAZEM kreatywnie spędzić godzinę w naszym Muzeum.

Łódzkie Wątki. Wykład dr hab. Artura Zaguły

Dr hab. Artur Zaguła z Politechniki Łódzkiej opowie, w jaki sposób powstają miasta i jak urbanistyka wpływa na życie mieszkańców miast.

MAMY wenę – warsztat dla mam

Będziemy projektować, ciąć, szyć, przyszywać, haftować, drukować i nie tylko! Dobra zabawa gwarantowana!