29.01.2017

"COTTON-ART" - weekendowe warsztaty artystyczne

„Siła barwy”

"Cotton-art" to nazwa cyklu warsztatów artystycznych dla dorosłych i młodzieży szkół średnich. Na styczniowych zajęciach prace, wykorzystując technikę malowania na tkaninie. Za pomocą pędzelka i specjalistycznych farb do malowania na jedwabiu stworzymy barwne kompozycje na białej szyfonowej tkaninie. Technika „mokre w mokrym” jest fascynująca, należy do najpiękniejszych i najbardziej ekspresyjnych. Farby nakładane są na wilgotną powierzchnię jeszcze mokrej farby, rozpływają się, nadając miękkość i mglistość krawędziom malowanych kształtów. „Mokre na suche” to klasyczna technika polegająca na nakładaniu kolejno, jedna na drugą, przezroczystych warstw farby. Nie należy nakładać zbyt wielu, bo może to spowodować utratę świeżości i delikatności. Praca wymaga cierpliwości - kolory nie mętnieją, ale zachowują wyrazistość i czystość.

Koszt: 14 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

VI Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego "Z Nici Ariadny"

VI edycja wystawy „Z nici Ariadny”, organizowana przez Centralne Muzeum Włókiennictwa i Fabrykę Nici w Łodzi Ariadna S.A

Warsztat "Czy słyszałeś o Orbitku?"

Czy we wszechświecie, poza naszą planetą istnieją inne formy życia? Jeśli tak, to co przypominają – ludzi, bakterie, pierwotniaki, a może dzieła sztuki?

Warsztat "Cotton art"

Twórcze działania nie są Ci obce? Masz głowę pełną pomysłów, wolne niedzielne popołudnie? Świetnie się składa, przyjdź do Muzeum!

Oprowadzanie po wystawie "Nostalgia za Kresami. Ludowa tkanina wileńska, poleska i huculska"

Podczas ostatniego oprowadzania kuratorka wystawy – Lidia Zganiacz, opowie o znaczeniu tkanin w życiu codziennym mieszkańców dawnych Kresów wschodnich.

Warsztat "Puścić farbę"

Czy z przypraw, mąki i wody można zrobić jedynie coś pysznego do jedzenia? A gdyby tak z wyposażenia kuchni stworzyć prawdziwą farbę i namalować nasze ulubione danie?