"COTTON-ART" - weekendowe warsztaty artystyczne

29.01.2017

„Siła barwy”

"Cotton-art" to nazwa cyklu warsztatów artystycznych dla dorosłych i młodzieży szkół średnich. Na styczniowych zajęciach prace, wykorzystując technikę malowania na tkaninie. Za pomocą pędzelka i specjalistycznych farb do malowania na jedwabiu stworzymy barwne kompozycje na białej szyfonowej tkaninie. Technika „mokre w mokrym” jest fascynująca, należy do najpiękniejszych i najbardziej ekspresyjnych. Farby nakładane są na wilgotną powierzchnię jeszcze mokrej farby, rozpływają się, nadając miękkość i mglistość krawędziom malowanych kształtów. „Mokre na suche” to klasyczna technika polegająca na nakładaniu kolejno, jedna na drugą, przezroczystych warstw farby. Nie należy nakładać zbyt wielu, bo może to spowodować utratę świeżości i delikatności. Praca wymaga cierpliwości - kolory nie mętnieją, ale zachowują wyrazistość i czystość.

Koszt: 14 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

Warsztaty "Cotton art" - Techniki mieszane i własne

Uczestnicy zajęć będą zachęcani do własnych śmiałych eksperymentów z formą, tradycyjnym oraz niekonwencjonalnym materiałem i przestrzenią

Kwartały awangardy - Władysław Strzemiński

"Kwartały awangardy" to projekt przygotowany specjalnie z okazji obchodów "Roku awangardy" w Polsce. Cykl prezentacji rozpoczynamy od projektu tkaniny sukienkowej autorstwa Władysława Strzemińskiego

Warsztaty Geyerwerki- „Aplikacja biała i kolorowa"

Uczestnicy najbliższych Geyerwerków poznają technikę aplikacji, która polega na nakładaniu i naszywaniu lub klejeniu motywów dekoracyjnych wyciętych z innych tkanin, koronek, skóry, filcu.

Wernisaż wystawy "Łódzkie klimaty w hafcie"

Wystawa przygotowana z okazji 15-lecia działalności artystycznej Stowarzyszenia Miłośników Haftu "Kanwa"

Wernisaż wystawy "Nostalgia za Kresami. Tkanina wileńska, poleska i huculska”

Wystawa będzie stanowić prezentację tkanin pochodzących z obszaru dawnej Rzeczpospolitej – wieloetnicznej Polski kresowej