"COTTON-ART" - weekendowe warsztaty artystyczne

29.01.2017

„Siła barwy”

"Cotton-art" to nazwa cyklu warsztatów artystycznych dla dorosłych i młodzieży szkół średnich. Na styczniowych zajęciach prace, wykorzystując technikę malowania na tkaninie. Za pomocą pędzelka i specjalistycznych farb do malowania na jedwabiu stworzymy barwne kompozycje na białej szyfonowej tkaninie. Technika „mokre w mokrym” jest fascynująca, należy do najpiękniejszych i najbardziej ekspresyjnych. Farby nakładane są na wilgotną powierzchnię jeszcze mokrej farby, rozpływają się, nadając miękkość i mglistość krawędziom malowanych kształtów. „Mokre na suche” to klasyczna technika polegająca na nakładaniu kolejno, jedna na drugą, przezroczystych warstw farby. Nie należy nakładać zbyt wielu, bo może to spowodować utratę świeżości i delikatności. Praca wymaga cierpliwości - kolory nie mętnieją, ale zachowują wyrazistość i czystość.

Koszt: 14 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

Ferie w duchu awangardy

Gdzie w muzeum mieszka pająk Niciak, jak zostać projektantem mody awangardowej i jakie kompozycje można stworzyć z kleksów - o tym przekonają się dzieci, które odwiedzą nas w czasie ferii zimowych.

Wernisaż wystawy "Prime Time 2016"

Wystawa jest pokazem najlepszych prac dyplomowych studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi.

Geyerwerki „Drukowana awangarda”

Lutowe warsztaty Geyerwerki są wydarzeniem towarzyszącym projektowi „Kwartały awangardy”, przygotowanemu z okazji obchodów stulecia awangardy w Polsce.

Wernisaż wystawy pokonkursowej „15 Międzynarodowe Triennale w oczach Młodego Widza”.

Wystawa prezentuje najlepsze prace uczestników IX Konkursu Plastycznego "15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi w oczach Młodego Widza"

Warsztaty Cotton-Art "Eksperymentalnie i awangardowo"

W ramach lutowych warsztatów zaprojektujemy unikatowe dzieła w technice patchwork, zestawiając ze sobą tkaniny zróżnicowane pod względem rodzaju surowca, budowy i przeznaczenia.