29.01.2017

"COTTON-ART" - weekendowe warsztaty artystyczne

„Siła barwy”

"Cotton-art" to nazwa cyklu warsztatów artystycznych dla dorosłych i młodzieży szkół średnich. Na styczniowych zajęciach prace, wykorzystując technikę malowania na tkaninie. Za pomocą pędzelka i specjalistycznych farb do malowania na jedwabiu stworzymy barwne kompozycje na białej szyfonowej tkaninie. Technika „mokre w mokrym” jest fascynująca, należy do najpiękniejszych i najbardziej ekspresyjnych. Farby nakładane są na wilgotną powierzchnię jeszcze mokrej farby, rozpływają się, nadając miękkość i mglistość krawędziom malowanych kształtów. „Mokre na suche” to klasyczna technika polegająca na nakładaniu kolejno, jedna na drugą, przezroczystych warstw farby. Nie należy nakładać zbyt wielu, bo może to spowodować utratę świeżości i delikatności. Praca wymaga cierpliwości - kolory nie mętnieją, ale zachowują wyrazistość i czystość.

Koszt: 14 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

Wykład Joanny Reginy Kowalskiej oraz oprowadzanie Adama Leja

Serdecznie zapraszamy na wykład Joanny Reginy Kowalskiej zatytułowany „Recepcja mody francuskiej w Polsce okresu stalinizmu (1945 – 1956)” oraz oprowadzanie Adama Leja po wystawie „Christian Dior i ikony paryskiej mody z kolekcji Adama Leja”.

V Łódzkie Senioralia

Serdecznie zapraszamy Seniorów do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym Muzeum podczas V Łódzkich Senioraliów.

Łódź Design Festival

W ramach Łódź Design Festival w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zostanie zaprezentowana wystawa „Ekspedycja’ 88”

1,2,3 do muzeum idziesz Ty!

sPLOTY warsztaty technik tkackich

UWAGA! Z przyczyn od Nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać poniższe warsztaty. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.