"COTTON-ART" - weekendowe warsztaty artystyczne

29.01.2017

„Siła barwy”

"Cotton-art" to nazwa cyklu warsztatów artystycznych dla dorosłych i młodzieży szkół średnich. Na styczniowych zajęciach prace, wykorzystując technikę malowania na tkaninie. Za pomocą pędzelka i specjalistycznych farb do malowania na jedwabiu stworzymy barwne kompozycje na białej szyfonowej tkaninie. Technika „mokre w mokrym” jest fascynująca, należy do najpiękniejszych i najbardziej ekspresyjnych. Farby nakładane są na wilgotną powierzchnię jeszcze mokrej farby, rozpływają się, nadając miękkość i mglistość krawędziom malowanych kształtów. „Mokre na suche” to klasyczna technika polegająca na nakładaniu kolejno, jedna na drugą, przezroczystych warstw farby. Nie należy nakładać zbyt wielu, bo może to spowodować utratę świeżości i delikatności. Praca wymaga cierpliwości - kolory nie mętnieją, ale zachowują wyrazistość i czystość.

Koszt: 14 zł od osoby, liczba miejsc jest ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.

tel.: (42) 684 61 15, e-mail: edukacja@cmwl.pl

Prowadzenie: Danuta Lorent-Więckowska

Warsztat "Stwórz ten wątek"

Opowiadacie niestworzone historie? Słowo WĄTEK niezaprzeczalnie kojarzy Wam się z filmem, a nie układem nitek biegnącym w poprzek tkaniny?

Warsztat Cotton art

Tkanina bawełniana, garnek do rozpuszczenia kilku plastrów pszczelego wosku, jeden tjanting, szczypta barwników, dużo starych gazet, kilka różnej grubości pędzli do nakładania.

Wernisaż wystawy "Bunt materii"

Historia rewolucji tkaniny artystycznej, która zaczęła się w Polsce.

Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

Są bawełniane, kolorowe, miękkie i niezwykle potrzebne noworodkom.

Oprowadzanie po wystawie „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

O sposobie tworzenia, historii i znaczeniu batiku będzie można się dowiedzieć podczas oprowadzania kuratorskiego.