Wykład prof. Ewy Marii Poradowskiej–Werszler"

Podczas wykładu Profesor Ewa Maria Poradowska–Werszler opowiadała o metodach wykorzystywania surowców miękkich w swojej praktyce artystycznej. Słuchacze poznali charakterystykę materiałów najchętniej wybieranych przez artystkę, między innymi wełny kowarskiej, przędzy lnianej, owczego runa, celulozy drzew iglastych i liściastych. Każdy z nich może stać się impulsem pobudzającym zmysły i wyobraźnię twórcy. Pani Profesor zaprezentowała także różnorodne techniki i technologie tkackie oraz opowiadała o sposobach łączenia i barwienia materiałów.

Podczas zwiedzania wystawy swoich prac, Pani Profesor mówiła o tym jak ważny jest dla artysty kontakt z materiałem, z którego tworzy i o tym jakie znaczenie ma zmysł dotyku jako nośniku pamięci manualnej.

Wystawę "Trwałość tkaniny. Miękkie medium w pracach Ewy Marii Poradowskiej-Werszler" można zwiedzać do 20 sierpnia, w budynku A, I piętro.