Oprowadzanie po wystawie „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”

Indonezyjskie słowo batik oznacza zarówno technikę barwienia tkanin z zastosowaniem płynnego wosku, jak i samą tkaninę dekorowaną w ten sposób. Bajecznie kolorowy, bogato zdobiony indonezyjski batik znajduje się na liście niematerialnego dziedzictwa ludzkości.

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji „Czar Jawy – batik. Tradycyjne tkaniny indonezyjskie”, podczas którego kurator wśród bajecznie kolorowych tkanin opowie o sposobie ich tworzenia, historii i znaczeniu w codziennym życiu.

Data: 23.09.2017 r., godz. 13.00

Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 zł

Budynek D, II piętro

Geyer Music Factory – zmiana w repertuarze

Nastąpiła zmiana w repertuarze 10. edycji GMF. 3 sierpnia koncert piosenek Henryka Warsa zamiast Anny Dereszowskiej wykona Olga Bończyk.

RAZEM TWORZYMY ŚWIAT. WYSTAWA LALEK

21 lalek z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wśród nich, te które są opiekunkami domu, rodziny, amuletem chroniącym przed złem. O niektórych mówi się, że mają duszę...