Aktualności


Moda na trampolinie – tradycja i nowoczesnośćZapraszamy na wykład Katarzyny Witas poświęcony modzie pierwszje połowy XX w., przygotowany w ramach Łódź Young Fashion.

Lata 1900 – 1939 często kojarzą się z ubiorem niezwykle zachowawczym i przesiąkniętym konwenansami. Udowodnimy, że było inaczej. Ostatnie lata XIX w. aż do wybuchu I wojny światowej – czyli „belle époque” – to czas, w którym rozpoczął się proces przejścia od XIX-wiecznych strojów, opartych na nienaturalnych konstrukcjach, do mody XX w. Jednak początków nowoczesnego wzornictwa w odzieży, inspirowanego zarówno sztuką jak i techniką należy szukać w latach 20. i 30. XX w. Był to czas wprowadzania nowych praktycznych fasonów, wielkich eksperymentów z nietypowymi materiałami, a także z formą poszczególnych elementów ubioru i jego akcesoriów. W latach 1900 – 1939 elementy tradycyjne przeplatały się w stroju z nowoczesnymi konkurując ze sobą lub wzajemnie się wspierając. Podczas wykładu zaprezentowana zostanie kolekcja odzieży ze zbiorów Muzeum.

Termin: 21.10.2017 r., g. 15.00

Budynek D, parter

Bilety na wydarzenie: normalny: 6 zł, ulgowy: 4 zł 

Więcej o Łódź Young Fashion

CZYTAJ RÓWNIEŻ


RAZEM TWORZYMY ŚWIAT. WYSTAWA LALEK

21 lalek z Afryki i Ameryki Łacińskiej, wśród nich, te które są opiekunkami domu, rodziny, amuletem chroniącym przed złem. O niektórych mówi się, że mają duszę...

VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO "Z NICI ARIADNY"

Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny" ma charakter konkursowy, a jej kolejne edycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród artystów amatorów, pasjonatów i mistrzów rękodzieła, którego głównym tworzywem są nici.

Projekt Nowe Muzeum

Miło nam poinformować, że dołączyliśmy do projektu „Nowe Muzeum”.