„Moda: model(ka) i czytelnicy. O ikonicznych reprezentacjach w kulturze”.

„Moda: model(ka) i czytelnicy. O ikonicznych reprezentacjach w kulturze” to niezwykle interesująca pozycja traktująca o modzie, jako o całościowym zjawisku społecznym. Lekturę monografii polecamy tym bardziej, że autorką jednego z rozdziałów – tekstu pt.  „Lalka w wielkim świecie mody” jest Katarzyna Witas, główny kurator Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Publikacja jest pokłosiem międzynarodowej konferencji „Moda: modelka i czytelnicy. O ikonicznych reprezentacjach w kulturze", która została zorganizowana z inicjatywy Katedry Literatury Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego i obradowała w Manufakturze w październiku 2014 r. Wzięli w niej udział wybitni badacze m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chin i Japonii. Książkę wydali wspólnie: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Szkoła Filmowa w Łodzi.