Finisaż wystawy "Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych"

Czym jest dziś Łódź Włókiennicza? Legendą, niechcianą przeszłością, snem o potędze Ziemi Obiecanej, a może nie istnieje wcale – podobnie jak dziesiątki opuszczonych, zrujnowanych hal fabrycznych? Gdzie są włókniarki/włókniarze, robotnice/robotnicy, projektantki/projektanci? Czy pozostał po nich ślad, a jeśli tak – co możemy z niego wyczytać?

9 września zapraszamy na finisaż wystawy "Efekt ostateczny. Magazyn wzorów uszytych". O godz. 15.00 podczas oprowadzania kuratorskiego Sonia Kądziołka opowie o znaczeniu tkaniny przemysłowej i pracy kobiet w historii Łodzi.

O godz. 16.00 zapraszamy do udziału w wykładach poświęconych Łodzi włókienniczej, które poprowadzą Marta Madejska oraz dr. hab. Tomasz Majewski.

Budynek D, III piętro.